Nechajte ľudí odísť

Autor: Soňa Hochsteigerová | 22.1.2013 o 10:10 | (upravené 22.1.2013 o 10:23) Karma článku: 6,12 | Prečítané:  977x

Niekedy máme všetci pocit, že je k nám život nespravodlivý a že sa nám obracia chrbtom, no uisťujem vás, že to tak nie je.

Trvalo mi až dodnes, kým som s uvedomila, prečo sa stále tá istá situácia (len s inými ľuďmi) neustále opakuje. Bolo to preto, že som ju skutočne nikdy nepochopila. Keď stratíte blízkeho človeka máte tendenciu obviňovať sa, poprípade obviňovať jeho. Cítite sa oklamaný, zradený a podvedený. Hľadáte a nenachádzate odpoveď na otázku: „Kde nastala chyba?“

Odpoveď nenachádzate, pretože žiadna chyba nenastala. Život je kolobeh a jediná istota v ňom, je zmena. Menia sa okolnosti, mení sa prostredie a mení sa aj človek. To je fakt a vy ho nemôžete zmeniť. Môžete s ním len pracovať a to tak, že zaujmete stanovisko, z ktorého ho budete vnímať. Môžete sa ľutovať alebo to môžete prijať, toto je naozaj čisto na vás. Emócie vás neminú, nejaký ten smútok tiež nie, ale to patrí k veci. V konečnom dôsledku vás práve tieto pocity a „nepríjemná“ skúsenosť posúvajú ďalej, teda na vyššiu úroveň vedomia.

Vaše vnútro sa neustále mení a meníte sa aj vy. So zmenou vnútorných podmienok prichádzajú nové potreby, nové túžby, nové ciele, ale aj noví ľudia. Je to prirodzené. Na základe toho, kým ste, si vytvárate to, s kým budete. Priateľstvo aj láska vznikajú na tomto princípe no a preto sa niekedy stáva, že prichádzame o ľudí, ktorí boli súčasťou našich životov. (Prichádzame/strácame je veľmi nepresné slovo, pretože nikdy o nikoho neprichádzame. Človek nie je majetok, nemôžeme ho mať, držať ani vlastniť, môžeme s ním len byť. No keďže ma nenapadá lepší ekvivalent, nechajme to takto.) Chcem vám povedať, že nie ste na vine vy, ani váš priateľ. Všetko čo v danom momente potrebujete máte poruke. Čo nepotrebujete, prirodzene odchádza.

V mojom živote sa premlelo viac ako dosť ľudí, pričom každý z nich ma naučil niečo iné, neznáme. Každý z týchto ľudí mal v mojom živote špeciálne miesto a ostáva im už navždy. Ak niekoho ľúbite, stáva sa vašou súčasťou a nosíte si ho so sebou kamkoľvek sa pohnete. Pretože to jediné miesto, kde sú ľudia veční aj napriek neúprosnosti času a zmenám života, je vo vašej hrudi.

Veľa lásky, Sunny.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

BLOG MIROSLAVA BEBLAVÉHO

Beblavý: Porušil Lajčák pri Evke zákon? Takmer s istotou

Dôležité je, či bol porušený verejný záujem.


Už ste čítali?