Nič nerobíte kvôli iným, všetko robíte kvôli sebe

Autor: Soňa Hochsteigerová | 22.1.2013 o 22:00 | Karma článku: 6,79 | Prečítané:  559x

  Ak si navrávate niečo iné klamete iných ale predovšetkým samých seba. Prenášate zodpovednosť za svoje rozhodnutie na iných a automaticky očakávate, že za svoje konanie budete odmenený. Či už formou pochvaly alebo uznania.  

Takto to ale nefunguje. Respektíve áno, mohlo by, ale vy sa takto dobrovoľne zväzujete a zaväzujete k niečomu, čo vás oberá o vašu slobodu. To sa totižto deje ak vaše konanie závisí od reakcie iných ľudí. Predstavte si situáciu, keď chcete potešiť priateľa, poviete si „kúpim mu toto a toto, spravím preňho hento, aby mal radosť“. Ale ten prvý človek, ktorý z toho bude mať radosť, ste vy. A potom si predstavte, že sa z toho váš priateľ vôbec nepoteší. Vaše šťastie odchádza lebo ste nedostali reakciu, akú ste očakávali. Čakali ste uznanie, poďakovanie, radosť. Tie sa ale nedostavili.

V okamihu, keď uznáte, že všetko čo robíte, robíte kvôli sebe, strácate závislosť na reakcii, pretože na nej jednoducho už nezáleží. Oslobodzujute sa. Každé konanie je sebecké a tvrdiť opak je mylné. Nič nerobíte kvôli iným ľuďom, vaša konanie vychádza z vašich túžob a z vašich želaní. Je riadené vami. Nemôžete spraviť nič bez toho aby sa odlesk vašich činov neodrazil v prvom rade na vás.

Zadefinujte si preto kto ste, zadefinujte si čo chcete a choďte za tým. Urobte to pre seba. :)

Ešte jedna pripomienka. Keď túžite niečo vykonať a požiadate o pomoc, nemyslite si automaticky, že človek s nadšením vašu ponuku prijíme, a pomôže vám. Môže to urobiť ale nemusí. Ak vás odmietne, nehnevajte sa, nereagujte impulzívne. Za to, že vy po niečom túžite, neznamená to, že potom túži aj dotyčný. Nech to na vašom zámere ale nič nemení. Naučte sa neočakávať a choďte za svojim.(Ak tu nie je pomoc, znamená to, že to zvládnete sami. Keď budete pomoc potrebovať, tak sa objaví. :))

Veľa lásky, Sunny.

Perla na záver: Buďte tvorcami svojich činov, nie pozorovateľom svojich reakcií. (Je v tom skrytá hlboká pravda :))

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?