Všetci kráčame za tým istým, no každý iným smerom

Autor: Soňa Hochsteigerová | 27.1.2013 o 17:26 | (upravené 27.1.2013 o 17:33) Karma článku: 5,74 | Prečítané:  391x

  Život je nádherný vo svojej rozmanitosti. Síce túžime po tom istom cieli, ale cesta každého z nás je iná. Nech už je identita každého človeka akokoľvek výnimočná, existuje niečo, po čom túžime všetci. Všetci túžime po šťastí. Šťastie je pojem univerzálne nezadefinovateľný, pretože pre každého z nás predstavuje niečo iné. Ja chcem to, ty zas ono, ale zámer nás oboch je rovnaká. Dosiahnuť šťastie.  

 

Vedieť čo pre vás šťastie znamená je základ, bez toho sa nepohnete. Človek, ktorý nevie kam a za čím kráča bezcieľne blúdi s domnením, že snáď už niekam príde. Niekde určite prídete, to vám garantujem, ale pochybujem, že za šťastím. Nemať ciel znamená nemať smer a kráčať v podstate nikam. To je zmätok, to je chaos a neprinesie so sebou nič ako ďalší zmätok a ďalší chaos.

Stanovením cieľa sa všetko usporadúva, upratuje. Možno hneď zo začiatku neviete ako na to, ale to sa časom ukáže. Nemusíte si do detailu plánovať každý krok svojej cesty, život vás aj tak prekvapí a zaručene to spraví spôsobom, ktorý budete najmenej očakávať. Preto radšej nečakajte nič. Prekážky prídu ale tie predsa patria k úspechu, jedno bez druhého nemá zmysel, takisto ako nemá zmysel ráno bez večera.

Vraj je naše storočie postihnuté niečím, čo sa nazýva naučená bezmocnosť. Namiesto riešenia problémov sa v nich utápame. Bezmocne trpíme v neaktivite. Pravda, nepravda? Posúďte si sami. Ale ja v tom niečo vidím. Nesťažujte sa, že ste nešťastní, pokiaľ nerobíte nič pre to aby to bolo inak. Pečené holuby nepadajú z neba a to nikomu. Modlenie vám možno dóda odvahu, nádej a silu, ale v konečnom dôsledku je práca na vás, tak to proste je. Nikto si to za vás neodmaká ale pýtam sa, nestojí to za to? Ide predsa o vaše šťastie, ide o vás.

Zistila som, že ľudia majú tendenciu plniť túžby ostatných. Robia veci, ktoré nemajú radi a hľadajú si záľuby, ktoré sa im nepáčia len aby sa prispôsobili. Aby zapadli. Myslím, že ak si uvedomíme, kým sme a zostaneme sami sebou začneme meniť svet k lepšiemu.  Z prostého dôvodu, budeme šťastní.

Veľa lásky, Sunny.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?